Dává zákon 121/2000 Sb. organizaci OSA právo legálně krást?

Osa a zákonJak je to s legislativou. Rozpory mezi zákonem a tvrzením OSA.

 1. Provozovatelé, kteří mají udělenou licenci od Rady pro rozhlasové a TV vysílání již jednou za užití autorského díla zaplatili dle zákona č.231/2001 Sb.. Vaše platba by tím pádem byla duplicitní a OSA (a ostatní kolektivní správci) inkasují podruhé za totéž.
 2. OSA (a ostatní kolektivní správci) tvrdí, že veřejné šíření programu určeného pro veřejné šíření ve Vašich veřejných prostorách je nelegální. Opak je pravdou. Zákon jasně hovoří o tom, že toto vysílání je určené k příjmu veřejnosti. Rozdělení, co to je veřejný a neveřejný prostor je výmysl OSA, aby mohl inkasovat poplatky. Zákon toto nerozlišuje! Tato tvrzení kolektivních správců jsou v rozporu s Listinou základních práv a svobod.

Čerpáno ze stránek web.telecom.cz/osahacker

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a komentáře. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Dává zákon 121/2000 Sb. organizaci OSA právo legálně krást?

 1. Jan Pavlenda napsal:

  Vidím taktéž. Už je na čase s tím začít něco dělat. Takto to dál nejde.

 2. muzikant napsal:

  Dobrý den, z druhého břehu……velmi děkuji osa a intergramu za jejich práci, která pro nás, muzikanty a autory, v této nelehké době vybírá polatky. jasně, nikomu se nechce platit, to chápu, ale v pekařství rohlík zadarmo nedostanu a nebýt těchto organizací, tak hodiny ztrávené komponováním, nákup drahých nástrojů , aparatury atd… by se nikdy ani nevrátily.

  • Zdeněk Hanzálek napsal:

   Pane muzikant – za to že písničky jdou do éteru platí příslušné rádio – nevím proč platit podruhé že ho poslouchám. Vybírat donekonečna za jednou odvedenou práci umí jen umělci. Architekt taky kupuje drahé vybavení a programy, ale za to že vyprojektuje dům, dostane zaplaceno jen jednou a ne od každého návštěvníka až do smrti… JE TO, JAKO KDYBY VÝROBCE VAŠÍ KYTARY, CHTĚL PODÍL Z KAŽDÉ PÍSNIČKY A KAŽDÉHO VYSTOUPENÍ, CO NA NÍ HRAJETE! To byste se asi divil. Zdeněk Hanzálek

 3. zlodeji!!! napsal:

  to muzikant: Jasně, ale proč musej pořadatelé koncertů s neregistrovanejma kapelama podávat na OSU oznámení o tom, že na jejich akci s Osou nemá nikdo nic společnýho? Proč musej interpreti, který maj nějakou OSU u pr… platit za to, že hrajou svojí produkci a pak z nich nějak nějak sáhodlouze vymáhat svoje peníze nazpět? Nechci s nima mít nic společnýho, nikoho neokrádám a stejně s tím mám kvůli jejich mafiánskejm manýrům spoustu starostí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − 5 =