Licenční podmínky pro Internetové rádio

OSA vyslyšela požadavky uživatelů zejména z oblasti studentů a dalších amatérských vysílatelů a vypracovala sazebník odměn, kde je možné získat licenci již od 200,- Kč bez DPH měsíčně (za denní vysílání 4 hodinového programu). Tuto informaci jsem dostal od vedoucí oddělení vysílání a online médií OSA. Zde je tedy přehled podmínek pro legální (nejen) studentské rozhlasové vysílání.

Licenční pomínky

 • Tato licence se vztahuje na neinteraktivní původní webcasting probíhající prostřednictvím sítě internet, kde uživatel nemá možnost ovlivnit přehrávané skladby (přeskakovat, pozastavovat, apod.).
 • Autorská odměna je počítána ve výši 5 % z veškerých hrubých příjmů bezprostředně spojených s provozováním internetového rádia se stanovením minimální nevratné zálohy na tuto odměnu, dle tabulky níže.
 • Pro nekomerční vysílání a tzv. studentské rádio je výhradně určena varianta A. Vysílání takového rádia musí probíhat bez jakéhokoli hospodářského prospěchu.
 • Provozovatel musí mít veden účet v bance v České republice.
 • Uzavřením této licenční smlouvy vypořádáte práva autorů hudby a zhudebněných textů. Každé hudební dílo má ovšem ještě další práva, zejména práva výkonných umělců a výrobců zvukových záznamů. Pro řádné vypořádání těchto práv se prosím obraťte na INTERGRAM.

* varianta A je možná pouze pro nekomerční formu vysílání
** varianta G je možná pouze pro vysílání více stanic pod jednou hlavičkou
*** všechny ceny jsou uvedeny bez DPH

Příspěvek byl publikován v rubrice OSA se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u Licenční podmínky pro Internetové rádio

 1. Pingback: Internetové rádio – Často kladené dotazy | OSA Děkujem

 2. radioboyard napsal:

  Dobrý den měl bych odváz jednu prozbu s cháním na toto rádio linenci k provozovaní rádiu po internetovích stránka .děkuji moc budu rád když mi odepíšete

 3. Vlastimil Duchek napsal:

  Dobrý den,rád byh si založil iternetové rádio a potřeboval bych vaší pomoc.Podle vaší tabulky sem si vybral slopec G,za 600,-kč.Mám zájem to spustit asi kolem března 2012,vše je ještě v plenkách.Děkuji za pomoc,s pozdravem krásného dne.Duchek Vlastimil.Tel.721011637.

 4. Stanislav Duben napsal:

  Dobrý den, tyto stránky jsou pouze informační, navíc byl napsán v roce 2010. Doporučuji se podívat na stránky OSA a Integramu, zda tyto podmínky stále platí. Případné dotazy, stejně jako úhradu poplatků poté směřujte na tyto společnosti.

 5. Jan Kozak napsal:

  Zdravim, ve firme, cca 600 zamestancu, chceme vysilat na hale reprodukovanou hudbu z internetoveho radia (napr. SBS Chill, a jine). Vztahuji se na to nejake poplatky? Pokud ano jak/kome je lze hradit?
  Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − twelve =