Chcete platit OSA výpalné? Já tedy ne.

Proč musím platit poplatky za prázdná CD, DVD a další záznamová média. Jak je možné, že někdo takhle zásadně popře presumpci neviny. Podle autorských organizací jsou tato média používána k šíření autorsky chráněných obsahů. Jak to, že když si kupuji originální CD v kterém je poplatek zahrnut, mám platit za právo udělat si kopii, protože médium se poškodí. Kdo mi dá za něj náhradu až přestane hrát, když já kupuju obsah a ne formu? Jak to, že platím za obsah, který sám vytvořím. Kdo mi vrátí tyto autorské poplatky, za CD se svými zálohami, se svými fotografiemi, se svými dokumenty, které ode mě OSA vybírá? A zcela bezostyšně mě tak okrádá. Jak je možné, že se nemohu do dané organizace přihlásit a chtít své peníze zpět. Dokonce tyto peníze nemohu nazvat ani nějakou nenormální daní, peníze totiž jdou do kasičky soukromé organizaci. Organizaci určuje stát, nemohu si tedy ani vybrat komu budu za prázdná média platit. Co ale stát neurčuje, jak daná organizace OSA s penězi naloží. Pokud si tedy veškeré vybrané peníze rozebere třeba management na odměnách je všechno v naprostém pořádku!Aby toho nebylo málo, neznamená presupce viny, která zcela popírá naši ústavu, to že mohu legálně vypalovat jakýkoliv obsah protože je těmito poplatky zlegalizován. Nikoliv. Vypálím-li si jakoukoliv hudbu konám nelegální činnost. Za co pak tedy dané výpalné platím? OSA nemá pod sebou organizované všechny umělce, přesto za všechny vybírá. A rozděluje tak cizí peníze někomu jinému, než danému autorovi. Chcete se registrovat jako umělec a dostat své peníze zpátky? Máte pravděpodobně smůlu, OSA není povina registrovat na požádání, zastupuje jen ty umělce které se jí zachce (čti: umělce kteří jsou dost velcí aby jí přinesli hodně peněz). Ostatní odmítne, ale peníze za prázdná média na ně vybere.

Komu za to vděčíme? Poslancům a silné lobby. Ti kteří nás mají zastupovat a hájit naše práva si jen pakují kapsy (nic nového pod slunce). Ale měli by si uvědomit kdo je platí ze svých daní. Chci aby došlo k zrušení nesmyslného výpalného a věřím že rozhodně nejsem sám. Stačí když bude dost lidí, kteří řeknou NE, stejně jako já a poslanci budou muset začít respektovat, že se nenecháme bezdůvodně okrádat.

Na těchto stránkách chystám vypsat petici za zrušení výpalného, za zrušení exkluzivity OSA ve výberu autorských honorářů, chci právo volby, chci presupci neviny, chci právo na svobodu projevu jak mi zajišťuje ústava a nehodlám platit za to že si vezmu kytaru půjdu na náměstí a budu hrát lidem svoje písničky jen tak pro radost. Podpořte tyto stránky a dejte najevo když se Vám něco nelíbí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a komentáře. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

83 komentářů u Chcete platit OSA výpalné? Já tedy ne.

 1. Carl114 napsal:

  Moc dobrej nápad. Pokud vytvoříš petici napiš. Rád podpořím. 🙂

 2. mekele napsal:

  primlouvam se za petici

 3. SackX napsal:

  Jojo, přidávám se. Možná by stálo za to udělat dokument, kterým po ose chci vrátit poplatek za prázdné CD protože jsem ho použil pro vlastní dokumenty. Za každé CD jeden papír A4, to já mam tak 5 papírů denně, takže měsíčně jim tam pošlu celej arch v samostatných obálkách. Přidá se dalších 1000 lidí a lidi v ose maj co dělat:-). Ještě do každého dopisu musí být připsáno že vyžaduješ písemnou odpověď.

 4. Stanislav Duben napsal:

  Plánuju něco jiného, chci udělat vzorový email, kde OSA bude moct každý poděkovat za okrádání, za to že nemůžeme dětem zpívat na veřejnosti atd … bude toho dost. Současně zveřejním emaily na všechny osoby ve vedení OSA a na co nejvíc politiků. Každý den stačí aby každý člověk jednou poděkoval. Protože to není spam to je jen slušné poděkování za jejich činnost 😉 … uvidíme jak budou fungovat, když jim vyřadíme jeden komunikační kanál 🙂

 5. keller napsal:

  Jen by to chtelo nejake pravni posouzeni one petice/mailu/cehokoli aby se z toho nestaly jen pouhe hystericke vylevy a neodvolavalo se to na neco co neni v pravnim radu.

 6. Stanislav Duben napsal:

  Keller: Díky za připomínku, proto tady není ani petice ani daný email. Potřebuji to nejdřív v klidu projít a udělat to podle právních norem. Až to bude hotové objeví se to na webu.

 7. Mike napsal:

  Jsou to parchanti !!! Já sám používám opravdu DVD jenom k zálohování a vypalování vlastních dat a to převážně fotografií, které sám vyfotít a za to platím několika umělcům (jestli vůbec jim), kteří s tím nemají nic společného. A proč je tedy vypalování autorsky chráněného obsahu ilegální, když už při koupi CD/DVD platím za to, že si tam později něco ilegálního vypálím? Jinak díky Stanislavovi D. za snahu…

 8. M0RGAN napsal:

  Ještě platíme podobnou daň z každé vypalovačky, z každé PC sestavy … Pokud je v PC vypalovačka, tak ji platíme dokonce dvakrát … A tak by se dalo pokračovat.

 9. Bakin napsal:

  Ta OSA, to je asi jenom zkrácená verze výrazu „osa zla“, že? 😉 Ano, souhlasím s těmi, kdo říkají, že tento systém výběru výpalného je na hlavu postavený, přesněji řečeno, jedná se o podvod na lidech a o lobování dosti smrdutého zrna…

 10. Garalda napsal:

  Žaloba?

  k petici se rád přidám, ale pokud to tak jasně odporuje listině práv a svobod, tak proč nepodat na český stát (který takové okrádání umožňuje) žalobu u mezinárodního soudu?
  Já bych se přikláněl k této variantě.
  Nejenom CD, DVD, vypalovačky, ale teď jsem si kupoval pevný disk a SD kartu do PDA a jen se mi protačely panenky, když jsem viděl, kolik z toho platím nějaké pofiderní organizaci.
  U nás v práci týdně zálohujeme desítky uživatelských databází na několik DVD. Aby toho nebylo tolik, koupili jsme externí disky a zálohujeme i tam. Proč mám proboha platit OSE za zálohování vlastních dat na DVD nebo za disk na který to zálohuji!!!

 11. Alexander napsal:

  Souhlasím!!! Až vytvoříš petici rád ji podpořím!
  Kdo mě zaplatí výpalné za moje fotky na cd a dvd?Osa určitě né!Platit rádio a plus Ose,to je zlodějna.Co by asi dělala Osa kdybych si pouštěl vlastní hudbu na restauraci?

 12. Stanislav Duben napsal:

  To Alexander: Pokud bys pouštěl v restauraci svojí vlastní hudbu a nejsi zastupovaný žádnou organizací MUSÍŠ podle současného zákona platit OSA poplatky jako za hudbu kohokoliv jiného a pak se u nich musíš registrovat a zažádat o proplacení poplatků. Problém je v tom že oni nemají povinost tvojí registraci přijmout. Pak ti tudíž nic nemusí zaplatit. A pokud by tě přeci jen registrovali vypadá to tak že zaplatíš za vlastní hudbu OSA třeba 5000 kč a oni ti na autorském honoráři dají asi 150 kč. Zbytek tvých peněz si nechají. Prostě zlodějina posvěcená státem.

 13. MAT napsal:

  Velice dobre stojim pri vas

 14. ...macare napsal:

  Dobrý nápad! Nesouhlasím i s poplatky OSA za amaterske vysilani net radia.

 15. romy napsal:

  Zakládám OSP (ochr.svaz prostitutek) a budem požedovat 5Kč za každou krabičku preservativů 🙂

 16. D napsal:

  ad Stanislav Duben: „Současně zveřejním emaily na všechny osoby ve vedení OSA a na co nejvíc politiků. Každý den stačí aby každý člověk jednou poděkoval. Protože to není spam to je jen slušné poděkování za jejich činnost ;)“

  Nemas bohuzel pravdu. Kazdy nevyzadany e-mail se da zalovat. Ale jinak s prispevky v teto diskuzi vcelku souhlasim.

 17. linwris napsal:

  Je to banda podvodniku…

 18. Eva napsal:

  jsem z OSY úplně nešťastná,mám malou prodejnu na malém městě.OSA mne již navštívila dvakrát a chce po mne“.Výpalné!“částku 4500,-Kč za rádio které nepoužívám a televizi ve které mám kulisu MTV z mého soukr.satelitu.Nevím kam se obrátit,pláču asi na špatném hrobě,nicméně se připojím k petici.Eva

 19. Chmee2 napsal:

  Petice je zajímavý nápad, ale přemýšlím současně o tom, jestli by se nenechala podat skupinová žaloba k některému soudu, jelikož pokud mám jen vlastní data je debilita za to platit. Jestli bude petice, určitě mi ji pošli, rozešlu ji na co nejvíce lidí okolo mne, at se dostane do podvědomí.

 20. Pavel PETR napsal:

  Souhlasím a podporuji. Je ale třeba šířit větší reklamu na tyhle stránky.

 21. Josef napsal:

  Já sám jsem autor audio-vizuálních děl a musím platit OSA za DVDčka a CDčka na která vypaluji svoji práci. A nikdo mi ty peníze nevrátí biť jsem autor !!
  Konec OSA, nebaví mě platit za to, že svobodně předávám lidem svá díla !
  Prosím vytvořte petici, mile rád Vám ji podepíši.

 22. Jirka napsal:

  kromě CD platíme i za další záznamová media a to jsou fotoaparáty,mobil.telefony a další, ti mají poplatek pro OSA v kupní ceně

 23. Salonek napsal:

  Myslel jsem si, že pokud poslouchám rádio, autorská práva této hudby už zaplatili jeho provozovatelé.Potom nechápu, proč po mě OSA vyžaduje poplatek za tyto autorský práva, když poslouchám v mém salonku.Říkají, že je to kulisa a proto mi pomáhá v obchodu a má tudíž hned jiný charakter, ale můžu tam přeci i sedět s přáteli, nebo se zákazníkem, který si může přát poslouchat rádio ve stejnou dobu a má na to jako samostatný občan taky právo. Platíme tedy za to, že chceme v počtu dva a více lidí poslouchat stejné rádio nebo za to, že se při poslechu odehrává urč. prodej služby, která nemá s autory nic společného?Za jakoukoliv odpověď děkuji a plně podporuji petici, která snad již brzy vznikne.

 24. ROPA napsal:

  Trošku se tu pletou hrušky a jabka. Ano, úchylný zákon o „výpalném“ a poplatky za pouštění rádia v restauraci či hotelu je jedna věc. Pokud ovšem máte veřejnou produkci vlastních, tedy OSA nechráněných skladeb, nebude OSA účtovat nic. Vím to z vlastní zkušenosti. A zastupován může být kdekdo, kdo splní poměrně banální podmínky. Stačí si projít seznam zastupovaných autorů a zjistíte, že tam je řada lidí, kteří žádné velké peníze přinést nemohou. Ani sobě, ani OSA. Jen si chrání svá autorská práva.

 25. Jenda napsal:

  TU PETICI URČITĚ PODEPÍŠU!!!! Už aby byla. Nedávno jsem zjistil, že kromě toho, že platím poplatky za pevné disky a DVD, nä kterých stříhám a vypaluji svoje vlastní videa natčené mou vlastní kamerou, že platím za kazetu do té kamery, kam natáčím své vlastní záběry a filmy, platím také autorské poplatky dokonce za paměťovou kartu do fotoaparátu, kterým fotím výhradně moje vlastní snímky!!! A není to málo, asi 20 kč. Tomu se tedy říká zlodějna!!!!!!! Já chci taky zřídit legální organizaci která bude legálně krást, jak to mám udělat??? Abych vydělával bez toho abych cokoliv udělal a mohl jsem si za to užívat života!! Teda žijeme ve státě plném sraček, a to bez pardónu. no fuj!

 26. Vydle napsal:

  Petici??? Proti komu proti lobistum kde se točí miliardy.Naprosto děcka naivita.Jsme pro ne jen biomasa.Tady už mluvilo o podáni žaloby na stat.Tak toto aspoň něco.

 27. IT napsal:

  Stačí když každý obchodník jako jsme my napíše podobny text. Ale já si myslím ze jsme v tom sami a tak to i zůstane. 🙁 🙁

  http://www.itforce.cz/eshop/index.php?aux_page=aux2

 28. Renata napsal:

  Jsem majitelem hospody, cili mam i ja co do cineni s vyderaci z Osy, k petici i ja a ne sama pridam svuj hlas.

 29. jija napsal:

  Jsem prodejcem IT techniky a ani netušíte kolik peněz teče z malých multifunkcí a kopírek.O velkých ani nemluvě.50-1500 Kč
  Na papír se podepište a nechte si udělat v copyshopu x kopií.Za každou OSA inkasuje 0,10 Kč.
  Takže z Vašeho autorského projevu (podpis) se ta ČERNÁ DÍRA nažere a zase o něco zvětší.
  Tak už se někdo rozhejbe s tim něco udělat ???

 30. Musíme zničit OSA napsal:

  OSA Děkujem – proč tak sladce . OSA !!!Do prdele s tebou a s tvým autorským fondem!!!!! – to je ono

 31. Botanicus napsal:

  Je mi z te organizace zle, jeste hur ale z naseho statu, ze jim to umozni. Na svych CD nemam nic nelegalniho, BTW, tez nemam jedine DVD se stazenym filmem, nic takoveho.

 32. mm napsal:

  D said,

  >>ad Stanislav Duben: „Současně zveřejním emaily na všechny osoby ve vedení OSA a na co nejvíc politiků. Každý den stačí aby každý člověk jednou poděkoval. Protože to není spam to je jen slušné poděkování za jejich činnost ;)“

  >Nemas bohuzel pravdu. Kazdy nevyzadany e-mail se da zalovat.

  Nemyslím, že je to pravda. SPAM je poměrně přesně definován a každodenní takové poděkování postihnutelné rozhodně není. 😉

 33. Tomáš Vaníček napsal:

  Dobrý den,

  naprosto s Vámi souhlasím a máte moji plnou podporu. Pročítal jsem zákon č.98, a pověření OSA od ministerstva kultury. Ještě si to musím pročíst, ale přijde mi to, že si tyto dokumenty navzájem odporují. Taky byl za mnou můj známý a má pravdu v tom, že jakmile koupíte nosič a nahrajete si na ně vlastní data (rodinné foto, vlastní jakoukoliv tvorbu), nic Vám nebrání žalovat společnost OSA za nezákonné obohacování se z vaší duševní činnosti. Dále je tu pak možnost, stahovat „ilegální“ obsah legálně, už jen proto, že za to platíte již při koupi nosiče.. Záleží jen na Vás. Každopádně petici podporuji a jsem proti zločineckým praktikám OSY.

 34. Jirka napsal:

  SOUHLAS!!!

  co takhle hromadná žaloba? Vypálíme si všichni svojí vlastní tvorbu (fotografie apod.) a půjdem na ně :)) Už vidím jejich rudý ksichty 😉 To bych do těch klidně investoval nosičů investoval.
  To by možná prošlo.. Už vidím ten výpis žalující strany.. těch jmen :))

 35. SackX napsal:

  Ono by stačilo za každý cd/dvd s vlastní tvorbou poslat fakturu ose s požadavkem na vrácení výpalnýho, kdyby nás bylo deset tisíc a každej vypálil deset cd/dvd/br/hddvd (sakra těch už je) tak se z tý záplavy pos… a samozřejmě do každýho dopisu připsat že požaduju osobní odpověď.

 36. Jirka napsal:

  jj to by šlo.. to by se mělo zorganizovat.. a pokud by nezaplatili, tak k soudu 😉

  osobní odpověď + omluvaje samozřejmostí! 🙂

 37. Da_Cappo napsal:

  Hezký den,
  jakmile bude petice hotová doufám, že jí všichni dostaneme a jsem další, kdo ji podpoří. I mě/nám ve společnosti vadí, že máme platit za média, kteráouží nejen k zálohování dat ale domníváme se, že jestli-že si jednou koupím originální CD, tak poplatky v něm zahrnuté by měly dostačovat pro všechny, kteří se podíleli na jeho vzniku a nevidím semenší důvod hradit další poplatky OSA.

 38. Nečlen OSA napsal:

  Vážení, kteří chcete bojovat proti praktikám státu, já osobně bych podpořil vše, co by zabránilo okrádání lidu tohoto státu, ale zkušenosti hovoří za „předem prohranou bitvu“. Vše je totiž odkazem kapitalizmu – honba za penězi. A kdo jich má hodně, chce jich ještě víc. V porovnání s tímto, vezměte současné „regulační poplatky“ ve zdravotnictví. Tyto poplatky rovněž vymyslela vláda a peníze jdou do soukromých rukou – za 7 měsíců si od lidí vybrali jen u VZP 2,7 miliardy Kč (lékařů, kteří z velké většiny vystudovali za peníze všech obyvatel státu). Těch ve vládě s platy statisícovými se to netýká, už jen proto, že ze zákona pobírají po dobu nemoci (až 6 měsíců!) CELÝCH 100 % svého platu! Další zkušenosti vidíme v organizaci exekutorů, kdy na ně nemůže vůbec nikdo, krom pochybného soudnictví. Jejich arogance a zvůle moci je rovněž posvěcena státem – vládou. Asi se naskýtá jedna jediná možnost – zažalovat stát u Evropského soudu. Ale kdo do toho půjde, když to stojí statisíce? A na to se každý, kdo se považuje za „nepostižitelného“ spoléhá. Nemůžete se soudit o svá práva, protože na to nemáte finance (oni ano), a vzhledem k „právu“ a pochybné práci soudů, nikdy nevíte zda vyhrajete i když na víc jak 100 % víte, že jste v právu. Kapitalizmus znamená vítězství toho movitějšího. A aby jste se domohli svého práva, musí se z vás rovněž stát ten kapitalista, který okrade někoho jiného, aby měl na podporu svého „práva“. A to je začarovaný kruh. V kapitalizmu jde jen o peníze, nikoliv o člověka a „hodný“ kapitalista neexistuje. Nerad všem kazím radost, mě se vláda naší republiky doslova hnusí, ale tenhle boj se dá zvrátit jen volbou jiné vlády (nebo bojem za odstranění vykořisťování člověka člověkem). Petice ani protesty zatím u vlády nikde nezvítězili, to je možné akorát tak v malých obcích, kde ještě obecní zastupitelstvo nemá převahu nad obyvateli obce. Tak to berte jako holý fakt.

 39. Terminator napsal:

  Viděl jsem tu pár zajímavých nápadů,bombardování e-mailem se mi docela líbí,petice není špatná věc,ale já bych zvolil radši tarasnici. Když ne,tak vypálit pobočky,a spáleniště zasypat hnojem. Seru na nějaký podělaný právo,to tady stejně nefunguje…..na kurvy a zloděje se musí tvrdě,asi jak na kurvy a zloděje….

 40. maker007 napsal:

  Oceňuji zde prezentovaný záměr. Jen si myslím, že tohle není problém jen České republiky. Evropská unie má směrnice jak má autorský zákon vypadat, a tohle okrádání se děje (myslím) po celé Evropě. Takže jestli nějaká akce, tak by měla být na evropské úrovní. I v jiných státech budou lidé naštvaní současným stavem věcí. Chtělo by to zjistit jestli podobné iniciativy neexistují i jinde po Evropě a koordinovat svojí snahu.
  Dále si myslím, že se to chce zaměřit na jeden konkrétní (a nejvíce křiklavý) případ. Například vybírání poplatků za DVD, HD, Flash, tiskárny, …
  Šance na úspěch by pak byli daleko vyšší.

 41. Filosof napsal:

  Měl bych jiný, vskutku nereálný návrh. Naše poplatky prvotně vybírají sami prodejci – oni platí organizaci OSA ty poplatky za nás. A co kdyby ty poplatky prostě nezaplatili? (tj. ani by je nezahrnuli do konečných cen). Co kdyby je nezaplatil jediný prodejce v Evropě? Hrozily by nějaké (finanční) sankce od vlád? A co kdyby ani to nezaplatili? Stal by se snad prodej počítačových komponent (médií, elektroniky) veřejnou službou, kterou poskytuje stát? Nebo by to došlo tak daleko, že by poplatky byly uvaleny přímo na výrobce, a promítly se tak do zvýšení nákladů na výrobu přenosných médií? Anebo by k tomu ani nedošlo, protože nikdy nedojde k situaci, že by nezaplatil žádný prodejce, a vždy se najde někdo, kdo toho naopak využije pro své obohacení (tj. čím méně prodejců, tím větší zisk)? A Jan Tleskač?

 42. Bubo napsal:

  No mi se ted dějeje něco,co už jde mimo rozum…Jednou mi do kanclu vlezla osoba s dotazem.Měl jsem zapnutý CD,aby jsem osobu slyšel,okamžitě jsem stáhnul zvuk..Vyklubal se z něj lump z OSA..že prý používám veřejnou prdukci.Hádali jsme se půl hodiny..pak si vypsal papíry,já je nepodepsal a odešel.
  Za půl roku došel znova,ale to mi tu nic nehrálo,ak opět zapsal vše s tím že mám zařízení na přehrávání ale hudba nehrála,podepsal jsem…
  Teď po půl roce mi přišlo od advokáta z Prahy,že mám do 15 dnů zaplatit za ušlá práva 5390,-kč,jinak to jde k soudu…No toto je snad už zlý sen!!!

  JDU DO TOHO S VÁMA,TOHLE OKRÁDÁNÍ UŽ NEMÁ ÚROVEŇ!

 43. radiohortus napsal:

  31.12.08 jsme mejlem požádali min.kultury, aby zveřejnilo na webu veškerou korespondenci týkající se tzv.licenčního modelu pro internetová rádia, jak nás informovala OSA. Požadujeme publikování veškeré korespondence, referátníků, dokumentů včetně jmen a spojení na autory. Odvoláváme se na zákon o svobodném přístupu k informacím.
  Stejně tak se obrátíme na vládu a sněmovnu. Zatím bombardujte
  MK ČR, zda tak učinili a kde se dá odpověď nalézt. Mají na to 30 dnů.
  http://www.radiohortus.cz

 44. gmo napsal:

  sháněl jsem nějaké tričko s anti-osa tématikou, ale nic se mi nepodařilo vyštrachat. neví někdo o něčem? případně bychom mohli něco na potisk vymyslet a nechat si udělat vlastní, nejlíp v nějakým větším počtu, šel by do toho někdo další?

 45. gmo napsal:

  ještě me napadlo zeptat se na problematiku placení těchto poplatků veřejného ochránce práv, pana motejla. bylo by však záhodno, aby se tak nedělo hromadně / bez řádné formulace, aby to zkrátka nemělo formu spamu, aby to „nějak vypadalo“ (nejlepší by bylo, kdyby to sepsal někdo dobře znalý problematiky)

 46. ossak napsal:

  Veškeré honoráře jsou rozděleny mezi autory a osa vybere pouze 20% režii. Daně s obou stran a koneckonců i část těch Vašich, jdou do Státní Pokladny. Registrovaný může být kterýkoliv muzikant a že někdo tvrdí že ne …tak ten lže a nejspíš by měl vědět, že pokud on sám nic nevydělá, musí platit ročně registrační polatek 500 kč. … tak proš být registrovaný, že ano… Všichni stahujete a necháváte stahovat hudbu zadarmo z internetu a žádné poplatky nikomu nedáváte. Dám příklad …kdyby někdo zmařil nebo úmyslně zničil část vaší práce nebo ji mazal jako virus nenávratně z hardisku … taky by se vám to nelíbilo a hledali by jste zřejmě nějaké řešení.

 47. gmo napsal:

  a zase tu máme NEuplatňování principu presumpce neviny, že… to mám platit za někoho, kdo tu hudbu opravdu krade?

  OSA: „Většinu peněz vybraných z daně za paměťová média, tiskárny a kopírky předáváme Karlu Gottovi, Petru Jandovi a Heleně Vondráčkové, tedy umělcům, kteří u nás jsou kopírováním CD poškozování nejvíce.“

  tak to promiňte, z toho je mi na zblití.

 48. Jack napsal:

  Však ono to pomalu kape do poháru trpělivosti a myslím že s tím co se v tomhle státě děje to nebude trvat dlouho a lidi se na..rou. Pak to bude jak v té písničce od Voskovce,Ježka,Wericha Hej,pane králi:

  „Hej, pane králi, nebuď líný, vem hadry a jdi mezi lid,
  poznáš, co je živořit z dřiny, uvidíš za den tolik špíny,
  do smrti nebudeš mít klid.
  A vůbec velkomožní páni, přijďte se na nás podívat,
  vy páni, kteří jste tím vinni, že bída z lidí vlky činí,
  že vlky z lesů žene hlad.

  Myslete si, že jsme jen lůza, že se nás nemusíte bát.
  Jednou však popadne vás hrůza, až pod okny vám budem řvát.
  Hej, křečkové a bařti páni, je čas budeme účtovat,
  pánové, sami jste tím vinni,
  že bída z lidí vlky činí, že nás proti vám žene hlad.

  Ten úryvek sem si nemohl odpustit. Možná se zdá že to s touto debatou nemá nic společného ale je to jedno s druhým kdyby originál nebyl tak předražený nikdo by neriskoval stahování! Ale přiznejme si kolik „originálek“ si z platu můžeme měsíčně dovolit?

 49. Botanicus napsal:

  ossak: jasne, narod ktery zil nekolik desetileti v socialismu se bude najednou hrozne bourit, to chci videt. Cesi jsou nasrani uz davno, ale jedine co s tim budou delat je, ze budou v hospode nadavat jak je to na hovno. Lidi, kteri se s tim pokusi neco delat je minimum.

 50. exitor napsal:

  Základním problémem OSY je popírání presumpce neviny.A to v případech koupí papíru,nosičů dat,tiskáren,barev a tonerů,flash disků…Ovšem to vše se děje legélně s podporou státu.Kdo s tím co udělá?Směšné je,když proti kopírování hudby pak vystupují takoví „umělci“jako sou: Těžkej Pokondr,Silonka Čárková a bratři Medvědi.Ti se na torrentech a dc++ přímo vaří….

 51. Moby napsal:

  Nevím zda petice něco vyřeší. V našem státě potřebují lidi jen na tahání peněz a na to aby jednou za čas šla k volbám. Jsme jen poslušné dojné krávy. Je mi z toho velmi smutno, ale je to tak, ale nechci to tak nechat a chci se bránit. Nechci se věčně nechat okrádat v demokratickém státě, kde zákony jsou tak zmatené, že jim rozumí jen právníci. Docela by mě zajímalo co na pofidernou společnost OSA říká antimonopolní úřad, pokud tedy nedostává také nějaký bakšiš za zavřené oči.
  Nemusíme být právníci aby jsme věděli, že OSA porušuje sama zákon snad už jen tím, že existuje. Možná je jen další vládní pračkou peněz.

  Jednou jsem si odnesl do profi copy centra své vlastní kreslené výtvory, kde jsem si je nechal nakopírovat pro výstavu. Na účtence k mému rozjaření přibyla položka „autorský poplatek“ V té době to bylo asi jen 60 Kč, ale i tak jsem chtěl informace, proč to platím, když jsem jediným autorem autorských práv a každý obraz byl ověřeným originálem. Uspokojivé odpovědi se mi nedostalo. Prostě to zaplatit musíte a hotovo. Když jsem tedy kontaktoval OSA, že se chci zaregistrovat, abych dostal své peníze zpět, tak jsem se se zlou potázal. Malíře a kreslíře a podobnou verbež neregistrují! Jsem tudíž jen přebytečný dobytek, který má právo přikyvovat a mlčet. Nejlepší obranou by bylo nekupovat nic co obsahuje tzv autorský poplatek a nic z čeho se tyto poplatky odvíjejí. Dnešek by u nás znamenal včera a zítra předevčírem. Naše heslo by bylo: Zpátky na stromy!
  Nejsem pesimista, ale skutečnosti v našem státě ho ze mě dělají. Kdokoliv a cokoliv udělá pro vyřazení se z tupého stáda poslušného turu vše co je v jeho silách, podpořím ho svým bučením a silou. 🙂 Nenechme na sobě dříví štípat a spojme své síly aby jsme těm co nás okrádají ukázali, že to tak nenecháme!!! Je to můj vlastní názor, jsem při plném vědomí. 🙂

 52. Carl114 napsal:

  Souhlasím. Jinak jak to jde? Věnuješ ještě své síly tomuhle projektu?

 53. robin napsal:

  SOUHLAS!!!
  I když na druhou stranu – dělám v potu tváře všechno, abych si to PŘEDPLACENÉ vybral i s úroky (ale myslím, že to stejně nestíhám…) Chtělo by to nějakého zapáleného mladého právníka do našich řad… R.

 54. bubomaxi napsal:

  Jdu pod gilotinu…OSA si mne podá u soudu…už mi přišel platební rozkaz za to že mám na restauraci rádio které vlastně nepoužívám…Jsem zvědav na soudce kteý to bude řešit,ale zase asi uslyším místo důkazů nádhernou větu,kterou řeší všechny naše soudy něco,co nemohou dokázat a to:“soud nabyl přesvědčení…“

  Jinde v demokracii se sprošťuje viny,tady pokud jdete do sporu se státní mašinérií, se tak stává jen zřídka kdy…držte mi palce 🙂

 55. Carl114 napsal:

  Hej jsi borec. Určitě řekni, jak to dopadlo. Podle toho co píšeš jsi nezaplatil rádio a další věci, které nepoužíváš. Určitě napiš. Držím palce. Hodně štěstí!!!

 56. Janaa napsal:

  To co OSA předvádí nemá obdoby. Je škoda že spousta lidí o tom ani neví…

 57. bubomaxi napsal:

  Takže sem dopad tak,že jsem to prohlál.Když mi vyčíslila soudkyně částku 20000kč k zaplacení se slovy,jsme jediný stát v evropě kde bohužel takové zákony platí,bylo mi do vzteku.

  Musí se s tím něco dělat!Tohle hnusné okrádání musí skončit!
  Aby si člověk nemohl pustit ani rádio,které už OSA jednou zaplatilo za to vysílání které chci poslouchat,aniž bych nemusel znova za to samé těm vydřiduchům platit,je odporné.Je to státem podporovaná zlodějna!

 58. Carl114 napsal:

  To je hnus. Fandil jsem ti. To je jak v USA FED (taková organizace kam se dávají státní penízky a nikdo neví kam jsou navíc je to upraveno zákonem tak, že nemusí dávat vědět kam peníze dávají ani nemusí poslouchat zákony). Fakt asi o tom napíšu článek tohle je opravdovej hnus!! To nechci sakra. Neschopní politici. Chce to vzpouru a to myslím vážně. Tenhle stát kvůli neschopnosti stojí zahovno.

 59. Petr Pospíšil napsal:

  Jsou to koumunisti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zakázali hrát,zakázali zpívat.

 60. luki sportowe napsal:

  You write awsome article, bookmarked

 61. muzikant napsal:

  Dobrý den, z druhého břehu…velmi děkuji osa a intergramu za jejich práci, která pro nás, muzikanty a autory, v této nelehké době vybírá polatky. jasně, nikomu se nechce platit, to chápu, ale v pekařství rohlík zadarmo nedostanu a nebýt těchto organizací, tak hodiny ztrávené komponováním, nákup drahých nástrojů , aparatury , pronájmy studií atd… by se nikdy ani nevrátily.

 62. SackX napsal:

  Mno jo, ale do tý pekárny když příjdu já tak si ho také musím zaplatit a nemůžu se ohánět ať mi ho zaplatí ostatní, protože já mám práci kterou si nedokážu vydělat. Nechcete spíše změnit práci? Mě kdyby zaměstnání nevydělala ani na nájem tak by mě nebavilo žebrat.

  (Českou hudbu neposlouchám – tudíš ani Vás ne, pořád mi vychází ze OSE nedam ani korunu. Ať mi to dokáže. I tak mě už skásla za přehrávač a disky)

 63. bubomaxi napsal:

  Chtěl bych se zeptat pana MUZIKANTA,jestli se mu zdá etické si na ten rohlík nakrást?

  To co totiž dělá OSA a INTEGRAM není nic jiného než okrádání lidí v tomto státě!
  Zajímalo by mne,kolik pěněz tyhle dvě instituce už panu MUZIKANTOVI přerozdělili a jestli se mu líp spí s pocitem,že jsou to peníze nakradené?

  Jak jinak by tedy pojmenoval to co tyto organizace dělají?…Z vysílání TV či rádií mají poplatky a ještě se nestydí je vybírat od lidí kteří si tyto média musí zapnout a nemají z toho žádný zisk!Osočují je pak že jim vlastně ukradli zisk,když nezaplatí a vláčí je po soudech jako zloděje a vyvrhele společnosti!Sami by měli všichni tito lidé kteří pracují pro tyto organizace stát na lavivích obžalovaných za to co dělají!!!

  O jaký zisk sem je připravil a na čem sem se nezákoně obohatil,když si pustím ve své prodejně rádio?Vždyť už za to přece dostali zaplaceno od těch médií!!!!
  Jak k tomu příjdu když musím OSA a INTEGRAMu platit za to že si kopím papír do tiskárny a za tiskárnu,když si pomocí těchto věcí jen tisknu jídelní lístky?
  Že si na CD a DVD zálohuju účetnictví a fotografie z akcí či dovolené?
  Proč musím platit temto státem podporovaným zlodějům za to, že jsem si koupil notebook s TV tunerem?

  Jak by se panu muzikantu líbilo,kdyby ho dnes přišla policie zatknout za to,že znásilnil souseku?…Možná neznásilnil,ale nástroj na to máte ne????

  Tohle mě sere,a vám MUZIKANTŮM,UMĚLCŮM,AUTORŮM atd. ani není za hamba za takovéto nečisté peníze žít.Podle mne nejste o nicméně vini jako tihle novodobí zloději,jelikož se tváříte,že je to normální a v pořádku…a ještě jim děkujete!!!

  Kam zmizela presfunkce neviny z listiny základních práv a svobod?Když nejsem schopen vybrat peníze od těch,kteří by je platit měli,tak jednoduše je budu vybírat od všech..preventivně co?????…Je mi z toho na blití!

  Má úcta!

 64. Moby napsal:

  Rohlík v pekárně zdarma nedostanu, ale koupím si rohlík a už nemusím platit za to, že ho sním nebo nedej bože platit za to, že mě někdo vidí ho jíst na veřejnosti.

  Pane muzikante, Vy složíte píseň, okopírujete si noty a zaplatíte za to, koupíte si CD na nahrávky a zaplatíte zase, budete vlastní píseň hrát na zábavě a zaplatíte za to také (vlastně to za vás zaplatí pořadatel), vaši píseň hrají v rádiu a za to také zaplatíte atd. Rozumný člověk si pak spočítá, že více zaplatí než dostane nazpět.

  Nehodlám podporovat zloděje a tudíž ani Vás. Je mi Vás opravdu líto, že nedokážete dělat práci která by vás uživila a ještě se nestydíte tím chlubit, že žijete z našich peněz.

 65. Xara napsal:

  Vrchol drzosti a omezování podnikání.
  Městská policie se Šternberka si vyrazila v pracovní době asi za melouchem do Moravského Berouna
  vyinkasovat pro OSA peníze za tv v restauraci.jak je možné že městská policie vykonává tyhle praktiky a vrámci své jakoby pravomoci praktiky na území cizího města a vykonává vulgární exekuci podnikatele.Mám dojem že na Olomoucku jde všechno skopce.Proto pokud nechcete být šíleně okrádáni vyhněte se Olomoucku.Krade nejen OSA ale i hygiena,zelení, snad úplně všechno.Je to Langrův kraj ODS nevolit,nevolit,nevolit.Raději komunisty.
  Franta.

 66. Adam napsal:

  Je mi smutno, když tolik lidí nadává na něco, čemu evidentně úplně nerozumí.

  Nestěžujte si na OSA, která jen dělá to, co jí ukládá zákon. Poplatky jsou dané zákonem.

  S rohlíkem to nejde srovnávat. Ten si koupíte, tím zaplatíte mouku i pekařovu práci a všechno, sníte ho a hotovo. Duševní vlastnictví je ale věc jiná, složitější. Skladbu jednou složíte, ale pak několikrát vám ji hrajou.
  A jde o to, protože skladbu nemůžete sníst a už ji nemít, ale máte ji rádi a chcete ji poslouchat dokolečka. Chcete ji slyšet z rádia.

  Jedna věc je CD, které si koupíte. Je vaše a už nic nemusíte platit.
  Ale rádio vašimi skladbami oblažuje posluchače. Využívá to ke svému podnikání. A to snad ještě chápou všichni, že za to maj platit autorům.
  Rádio ve veřejné prostoře je zas jen věc, která pomáhá vašemu podnikání. Dělá podnik hezčím.
  Buď ho takto chcete mít hezčí, tak zaplaťte tvůrcům onoho duševního vlastnictví.
  Nechcete platit? Nepouštějte si rádio.
  Poplatky rádia počítají s koncovými uživateli na svých koncích.

  Hospody taky musí platit za to, že promítají na plátně sportovní utkání.

  A ještě jedna věc – ono kdyby si lidi hudbu kupovali, bylo by to jiný. Chápu, že jsou věci, který si někdo stáhne, ale nikdy by za ně nezaplatil. Prostě by je jinak neměl. Ale i tohle by ten trh vyprofilovalo jinak.

  Nevěřím, že všichni, kdo si tu stěžují na poplatky za nenahrané nosiče, si hudbu nestahují nelegálně…

  Tam kde nefunguje prevence, musí holt nastoupit represe.

  A upřímně – poplatky za média se platily dávno, už i za prázdný MC kazety. Jen to bylo součástí ceny a nevypočítávalo se to odděleně.
  Jestli se nepletu, tak to platili výrobci médií přímo.

 67. bubomaxi napsal:

  To Adam:

  Nelíbi se mi že pan Adam z nás dělá jelimany co ničemu nerozumí.
  Jaká represe?…kde to žijeme?…platit za prázdný papír,platit za fleš disky,za notebooky s TV tunerem?za CD a DVD nosiče na které si zálohuju svá Home videa?…Napíšu to ještě jednou,buďte rád,že vás nezavřeli doted za znásilnění!Nástroj máte!To že jste nikoho neznásilnil mne nezajímá,je plno násilníků a prevence evidentně nepomáhá,takže co podle Vás jiného udělat?…No začnem muže zavírat,a Vás taky…Jde vidět že věci dokonale rozumíte.

  Bavme se o normálních lidech kteří na toto jen doplácejí…Ano,budu-li mít diskotéku,zaplať,máš TV a vysíláš lidem,zaplať…ale za co má platit někdo,kdo si na papír jen tiskne korespondenci,na flešku zálohuje učetnictví a na disky fotky rodiny a videa?

  Nevím co je tu tak těžké pochopit.

 68. Adam napsal:

  Achjo.. zas jen dštění silných slov na všechny strany, klasická česká internetová diskuse. Kéž by i tohle bylo jednou lepší.

  Nepřehánějte, prosím.
  Vaše srovnání se znásilněním by maximálně lícovalo s tím, kdybych za zakoupené CD byl rovnou odsouzen jako za hotové pirátství hudby. Taková situace tu opravdu není.

  S rozšiřováním a zrychlováním internetu se prostě prodává hudba výrazně méně (mluvím stále o hudbě, neboť jsem v tom zainteresován díky ní).
  A znovu zopakuju, že
  – poplatky tu byly už dávno
  – nadávat za ně OSA je nesmyslné – stěžujte si aspoň na zákony

  Poplatky nejsou nic neobvyklého, ve světě. Nejsme žádnou vyjímkou.

 69. Moby napsal:

  Je vidět, že jste jedním z těch zlodějů. Nevidím jiný důvod proč by jste je jinak vychvaloval a obhajoval. Kdo obhajuje zločin je sám zločinec.

  Vy jste asi vůbec nepochopil o co nám jde.

  Příklad: Mě osobně vadí že platím dle platných zákonů za něco na co nikdo nemá nárok ode mne chtít peníze. proč mám platit za to, že si nechám okopírovat vlastní kreslené práce? Proč mám platit autorský poplatek za prázdné CD? Na CD se nevypalují jen písničky a filmy. Napadlo vás, že spousta lidí CD používá na zálohy dat ze svého PC?
  Proč za to tedy platit?

  Ohaníte se tu represí, ale je jednoduchá věc jak bojovat proti pirátství a to je to, co v čechách zatím nikdo nepochopil. Zlevnit nosiče hudby, filmů a programů na přijatelnou cenu, tak aby se to nikomu nevyplatilo stahovat a vypalovat. Proč CD zahraniční hvězdy stojí stejně jako ušmudlané přestárlé zombie Vondráčkové? A o tom to je. Navíc tato mumie dostane paradoxně od OSA nejvíce peněz.

 70. Adam napsal:

  Pokud použijeme současnou legislativu, nemůžu být zločinec, když obhajuju zákonem ustanovené poplatky 🙂
  To jen na mě neházejte opět ta zbytečně silná slova.

  A já neříkal, že je v pořádku platit poplatky za CD, na kterém mám opravdu jen svoje věci.

  Naše firma má spotřebu desítky až stovky CD a DVD médií měsíčně. Na všem jsou jen data autorská, u nás vytvořená. A stejně se z toho platí poplatky, i když by vůbec neměly.
  Navíc pro naše klienty duplikujeme CD, měsíčně cca 3-4 tisíce kusů.
  Opět se jedná o jejich data, která se množí.
  Nechtěl bych z těchto médií platit poplatky úplně někomu jinému.
  Nicméně taky velmi dobře vidím, jak vypadá současný hudební průmysl. Upadá.

  A ono je to bohužel propojené. Když nezlevní CD, neprodá se jich tolik. Když se jich tolik neprodá, nemůžeme je zlevnit.

  No ale taková Vondráčková by nikdy nebyla od OSA tak hodnocená (teda – ona spíš bude hodnocena víc intergramem, je spíš interpret, než autor, jestli se nepletu), kdyby ji lidi neposlouchali.
  Úspěch, který má a proč ji tolik v rádiích hrají, je to, co pak jako jedno z měřítek utvoří rovnici, která vypočte odměny z těch nespecifikovatelných příjmů, které se přerozdělují.

  Je úspěšná, já ji neposlouchám, ale nevím, proč bych na ni měl nadávat. Dělá svoji práci, hodně lidí ji poslouchá, tak má zasloužené i autorské (interpretovské) odměny.

  A recyklační poplatky vám nevadí?

  • Také nesouhlasím napsal:

   Chápal bych poplatky z prázdných CD a dalších médií jako extra daň.
   Musíme je ze zákona platit, tedy nechť je to třeba „kulturní“ daň.
   Daň, ze které stát může přispět na kulturu.
   Ale vůbec nechápu, že tyto peníze jdou do rukou soukromých osob, které si je následně rozdělují podle své libovůle…

 71. Moby napsal:

  A jsme u toho. 🙂 Zákony u nás nahrávají spíše podvodníkům a zlodějům, než slušným lidem.

  Nebudeme se tu hádat, protože my to tu stejně nevyřešíme. Každý má právo na svůj názor a ani vám ho neupírám, spíš je mi ze situace u nás smutno.

  Recyklační poplatky mě nevadí, neboť se mohu považovat za člověka ekologicky smýšlejícího (nejsem ale fanatik) a použité elektrospotřebiče, baterie apod vracím do sběrných prodejen a nemusím to konečně házet do popelnice, nebo skladova doma. Za recyklační poplatek mám nějakou protislužbu.

  Ještě mě vadí přerozdělování koncesionářských poplatků, které platím ačkoliv ČRo vůbec neposlouchám. nechápu, proč si nemohu zvolit kterému médii zaplatím koncesi za to že mě baví. To samé je i stelevizí, ale to už zabíhám jinam a sem to nepatří.

 72. Carl114 napsal:

  Placení a zbytečné .. co na to říct. Humus.

 73. number4422 napsal:

  Mě by zajímalo co si myslíte, že se stane když je budete žalovat? Do jejich pokladny tečou miliardy denně takže pro ně není problém zaplatit si právníka, který neprohrává a my budeme všichni v pr… Navíc zkusit je žalovat u mezinárodního soudu by nám asi taky nevyšlo, protože tady ten s prominutím bordel není jenom u nás to je na celém světě. Oni jsou totiž nadnárodní oraganizace a jsou prakticky zákonem nedosažitelní. Je to vyděračství největšího kalibru a ještě k tomu „legální“.

 74. Jichajd napsal:

  Takže, když zaplatím autorský poplatek tak je ten nosič legální ikdyž jsem tam vypálil pokoutně získaný obsah? Jak eticky odůvodňují placení autorských poplatků za media, když neví co tam nahrajeme, to pak tedy bude legálníkaždá kopie!

 75. Jichajd napsal:

  On tady asi bude precedenc v placení koncesionářských poplatků, jak se jim povedlo prosadit že idyž bych spal pod mostem a klidně bez elektřiny a potřebné elektroniky. Vynutili si placení poplatků, tak to OSA zkusila taky a ono to prošlo

 76. Kopírování a OSA versus stát ČR napsal:

  Dobrý den,
  myslím, že můžu odpovědně tvrdit, že jsem i v praxi vždy ctil autorská práva a vedl jsem k úctě k duševnímu vlastnictví jako učitel své žáky. Když jsem se ale dozvěděl, že každou koupí CD, DVD nebo papíru do kopírky platím i poplatek za kopie, tak to se mnou doslova otřáslo. (Zdůvodnit se „dá“ vše.) Jak je možné, že to posvětil „stát“ ? Od té doby mi to chvíli trvalo, ale dnes už se na lidi, kteří si pořizují kopie dívám ze zcela jiného úhlu – mají přece „posvěceno státem“ předplaceno a proto se ničeho nezákonného nemohou dopouštět.
  Na základě diskuze 9. 9. 2010 k článku Na strahovských kolejích …. Novinky.cz, je evidentní, že naprostá většina diskutujících ani netuší, že něco takového je uzákoněno!

  S pozdravem Václav Nepeřený, K. Vary

 77. cutys napsal:

  Já rozhodně souhlasím s peticí, protože jsem se dnes dozvěděl, že k ose a intergramu přibyla další asociace které by se mělo platit a to je OAZA. Sem z toho opravdu zhnusen a asi by se s tím mělo něco dělat nebo za chvíly nebudem dělat nic jinýho, než platit lehkoživkům.

 78. Tažení proti OSA napsal:

  Pokud někdo najde způsob, jak odstranit podivné společenství OSA, může se mnou počítat.

 79. Anti OSA, Intergram...a spol. napsal:

  Tyhle organizace jsou mafie podporovane Ministerstvem kultury. Je to hyenismus!!! Jestli to bude pokracovat dal, za chvili si ani nemuzete napsat na dveri vaseho domu svoje vlastni jmena!!! Nebudme lhostejni a bojujeme za svobodu slova, svobodu na zalohu svyho vlastnich dat. Podporim petici.

 80. Moby napsal:

  Také by mi nevadilo, kdyby tyto peníze šly do státní kasy (prázdná CD, papír, kopírka atd.) Člověk by alespoň mohl mít dobrý pocit, že nějak pomohl i když v našem státě, kde stát rozhazuje za nesmysly a ješ tě za nadhodnocené ceny by to asi bylo sporné.

  Internet: Internet je ať chceme nebo nechceme obrovský reklamní portál, kam umísťujeme věci, o kterých chceme aby se vědělo. Internet je médium veřejné. V momentě kdy umístím na internet své autorské dílo (3D model, obrázek či vlastní píseň),
  očekávám, že se na to podívá spousta lidí, někdo si to stáhne, hodí si obrázek na plochu, nebo si ho vytiskne a dá do rámečku, model použije třeba ve hře a písničku si poslechne a dá jí poslechnout třeba i svým přátelům. Podle OSA a našich zákonů by toto bylo protizákonné porušování autorských práv. Pro mě je to v pořádku. Kdybych nechtěl aby moje dílo bylo ukradeno, nedám ho na internet a když ho tam dávám, počítám s tím, že se to někomu bude líbit a pk dalším a dalším a já z toho časem mohu ale nemusím mít prospěch. Jako krádež bych bral, že někdo můj 3D model vezme a vydá ho za svůj a bude za něj chtít úplatu, což já jsem nezamýšlel.

  Bojovat proti internetovému pirátství je jako novodobý hon na čarodějnice či nekonečný boj s prostitucí. Je to zdlouhavý boj a nikdy nebude vyhrán ani s uplatněním tisíce zákonů. Pokud si světoví zákonodárci myslí opak, je mi jich líto. 🙂

  Ochránit každého autora také nelze: Naše dítě (dítě je autor) ve škole namaluje obrázek, který se líbí na tolik, že bude vyvěšen na školní nástěnce, kde ho uvidí ostatní děti. Na ostatních školách se to doslechnou a chtějí ho také, tak se obrázek okopíruje a rozešle na ostatní školy, pro případ poškození se na kopírcce udělají kopie a v modernějších školách to naskenují do počítače, vypálí na CD atd.

  Naše dítě ač nezletilé a nevědomé že vytvořilo autorské dílo, chráněné zákonem. Neví, že za papír na které to nakreslilo a za každý další včetně kopie ať papírové či elektronické má někdo někde zisk posvěcený zákonem, ačkoliv toto dítě ze svého autorského díla neuvidí ani pětník. V tom je právě ta stupidita prevence a zákonů, které existují jen jako zástěrka širších zájmů o kterých se můžeme jen konspirativně domýšlet a bohužel nebudeme daleko od pravdy.

  Odpor proti zákonům je nám na nic, protože jak jste si jistě stačili všimnout, v tomto státě se hlas lidu nepočítá (tedy pokud to zrovna není hlas ve volbách) a dokud se lidi náležitě nevzbouří, nikdo si jich všímat nebude. Zákony se snažím dodržovat, ale nikdo po mě nemůže chtít dodržovat zákon, který je proti mému smýšlení a je nesmyslný už jen tím, že byl vytvořen. Ačkoliv nepatřím do žádné politické strany tak mé smýšlení ze mě dělá piráta (rebela) a to ze mě udělaly zákony. Přeji všem rebelům proti nesmyslným zákonům a požadavkům jen to nejlepší a hlavně výdrž a pevné nervy. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + one =